TEİS 13’üncü Yaşını Üyeleriyle Birlikte Kutladı

0

27 Nisan 2006’da kurulan Tüm Eczacı İşverenler Sendikası; 13. Kuruluş Yıldönümünü, İstanbul üyeleri ile beraber, İstanbul Ataşehir Sahan Restaurant’da kutladı. Davette açılış konuşmasını TEİS 2. Başkanı Ecz. Nezih Bayındır yaparak, “TEİS’imiz bugün sizler sayesinde büyüyerek 13. hizmet yılını kutlamanın mutluluğunu yaşamaktadır.” dedi.

TEİS’in 13. yıl kutlamasına İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu ve İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulu üyesi Esranur Susar Kocabıyık, Etkin Eczacılar Derneği, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği, Hayat Vakfı temsilcileri ve eczacılık sektörü paydaşları katıldı.

Davette açılış konuşmasını TEİS 2. Başkanı Ecz. Nezih Bayındır yaparak, şunları söyledi;

“TEİS’imiz bugün sizler sayesinde büyüyerek 13. hizmet yılını kutlamanın mutluluğunu yaşamaktadır. Sendikamız tamamen gönüllülük duygusuyla çalışmaktadır ve mesleğimiz için gerçekleştirdiğimiz kazanımlar bizlerin en büyük ödülü olmaktadır.

13 yıl önce bir ucundan da biz tutalım, bizlerin de mesleğimize bir katkısı olsun anlayışı ile kurulan TEİS’imiz, bu güne kadar hiç bozmadığı çizgisi ve çalışma anlayışı ile bugün, sektörümüzün en güvenilir kuruluşlarından birisi haline gelmiştir. Eczacı meslektaşlarımız da bu güvene istinaden sendikamıza üye olmakta ve mesleki alanda kendilerini sigortalatmaktadırlar.

Evet TEİS mesleğin sigortasıdır. Bir benzetme yapılmak istenirse, TEİS mesleğimizin kaskosudur. TEİS hiçbir zaman meslek örgütlerimize bir alternatif olmamıştır ve olmayacaktır.

Türk Eczacılar Birliği’miz, Eczacı Odalarımız mesleğimizin trafik sigortasıdır. Üye olunması zorunludur ve bizlerin menfaatlerini korurlar. TEİS ise mesleğin kasko sigortasıdır. Meslektaşlarımız tamamen kendi arzuları ile üye olurlar ve tüm mesleki risklerine karşı kendilerini sigortalatırlar.‘’

Bayındır daha sonra, TEİS’in bu güne kadar meslek için yapmış olduğu hukuki çalışmaları sayıları ile belirtti. Eczacı üyeleri için yapılan bireysel hukuki katkıları aktardı ve 15 ayrı resmi kurum ile bu güne kadar tam 2114 adet resmi yazışma yaptıklarını belirterek şöyle devam etti: 

‘Bu 2114 sayının bir diğer anlamı nedir biliyor musunuz sevgili meslektaşlarım? 13 yıldır, ortalama her hafta 3 yazışma demektir. Her gün, her hafta acaba mesleğimize sekte vuracak hangi karar hayata geçirilmek isteniyor diye devamlı takipteyiz.

TEİS Yönetim Kurulu olarak biz hepimiz Resmi Gazete okuyoruz. Mesleğimize sekte vuracak bir kararın nereden gelebileceğini önceden tahmin edip önlem almaya yöneliyoruz.

Bizim için tüm üyelerimizin görüş ve önerileri çok büyük önem arzediyor. Sizlerden çok güzel fikirler alıyoruz. Hele Anadolu’dan öyle güzel öneriler geliyor ki. Büyük şehirlerin kabusunu ve keşmekeşini yaşamayan Anadolu’daki, özellikle kasabalardaki meslektaşlarımız, zihin dinginlikleri ile çok güzel fikirler üretiyorlar. TEİS çok emin adımlar ile büyüyor ve yol alıyor.

TEİS sizlerin sayesinde büyüyor çünkü sizler, mesleki sorumluluk duygularını ön plana çıkartmış olan meslektaşlarımızsınız, mesleğimizin geleceği için, eczacı haklarının korunması için, çorbada benim de tuzum bulunsun diyerek TEİS’e üye olmuş çok değerli meslektaşlarımızsınız . Örgütsel gücümüze inanıp vermiş olduğunuz destekler için şükranlarımızı sunuyoruz sizlere.’’

Nezih Bayındır, açılış konuşmasından sonra Sendika Yönetim Kurulu’nu, Genel Sekreter’ini ve Denetim Kurulu’nu katılımcılara takdim etti. Sendikanın 17 kurucu üyesinden salonda bulunan 8 kurucu üyeyi sahneye davet ederek kendilerine teşekkür etti.

TEİS 13. kuruluş yıldönümü toplantısı, İstanbul üyeleri ile yapılan mesleki sohbetler ile devam etti.