Eczacıyı tehdit etmişti! Ataşehir magandası yakalandı

0

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde eczanenin adresini bulamadığı için eczane çalışanlarını ölümle tehdit edip, bilgisayarları yumruklayan saldırgan E.T. (30) gözaltına alındı. Saldırganın eczanedeki bilgisayara yumruk atarak zarar verdiği anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansırken görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekti.

Olay, dün saat 13.45 sıralarında İçerenköy Mahallesi, İçerönköy Yolu Caddesi’nde bulunan eczanede meydana geldi. İddiaya göre şüphelinin annesi ilaçlarını almak için eczaneyi aradı. Eczane çalışanı Ayşenur Ören, şüphelinin annesine adresi tarif etti. Annesine adresin yanlış verildiğini öne süren şüpheli, eczaneye geldi. Reçetedeki ilaçları eczacı Ayşenur Ören’den isteyen şüpheli, çalışanlara küfür ve hakaretler etmeye başladı.

Çalışanların ve müşterilerin uyarılarına aldırış etmeyen saldırgan, bilgisayara yumruk atarak zarar verdi. Eczanedekiler korku ve panik yaşadı. Ören, saldırganın istediği ilaçları vererek dükkandan çıkmasını istedi. Daha sonra ilaçlarını alan saldırgan eczaneden ayrıldı. Ayşenur Ören durumu polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler, şüphelinin tespit edilmesi ve yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda E.T. (30) olduğu tespit edilen şüpheli, Ataşehir İçerenköy Mahallesi’ndeki evinde yakalanarak gözaltına alındı.
Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından adliyeye sevk edildi.
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/eczaciyi-tehdit-etmisti-atsehir-magandasi-yakalandi-42087675