Abdi İbrahim ve Boehringer Ingelheim’den önemli bir yerelleşme işbirliği!

0

İlaçta yerelleşme çalışmalarımız kapsamında önemli bir işbirliğine imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Boehringer Ingelheim ile yerli üretim alanında yaptığımız işbirliğine ilişkin lansman töreni, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin ev sahipliğinde 6 Ekim’de CVK Park Bosphorus’ta gerçekleştirildi. İmza attığımız bu anlaşma kapsamında hem Türkiye’deki hem de Cezayir’deki üretim tesislerimizde Boehringer Ingelheim’ın yenilikçi ürünlerini üreteceğimizi dile getiren CEO’muz Dr. Süha Taşpolatoğlu, “Bu hamle Türkiye’nin ilaçta etkin bir oyuncu olma hedefine hizmet ediyor ve Abdi İbrahim olarak buna katkı sunmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Türk ilaç sanayisine yönelik olarak Boehringer Ingelheim tarafından gerçekleştirilen yerelleşme yatırımına ilişkin lansman törenine; CEO’muz Dr. Süha Taşpolatoğlu, Boehringer Ingelheim Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Direktörü ve İnsan Sağlığı İş Birimi Başkanı Mohammed Al-Tawil ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu ile iş dünyası ve firma yöneticileri katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, Boehringer Ingelheim ile Abdi İbrahim işbirliğine ilişkin, “Ülkemizin ilaç tedarikindeki güvenliğine katkı sağlayan bir işbirliği ve yatırım olacağını görüyorum” dedi.

“Hükümetimizin başlattığı ilaçta yerelleşme uygulamasına desteğimizi sürdürmekten mutluluk duyuyoruz”
Boehringer Ingelheim ile yerli üretim alanında yapılan işbirliği hakkında açıklamada bulunan CEO’muz Dr. Süha Taşpolatoğlu şunları söyledi: “Türk ilaç sektörünün lider şirketi olarak, Almanya’nın köklü ilaç firmalarından Boehringer Ingelheim ile bugün önemli bir işbirliğine imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Abdi İbrahim, iyileştirme heyecanını 109 yıldır muhafaza eden bir şirket. Boehringer Ingelheim da tıpkı Abdi İbrahim gibi 3. kuşağın yönetimde olduğu köklü bir şirket. İmza attığımız bu anlaşma kapsamında Abdi İbrahim tesislerinde Boehringer Ingelheim’ın yenilikçi ürünlerini üreteceğiz. İlaçta yerelleşme uygulamasına en başından bu yana en büyük desteği veren şirket olarak bu anlaşmayla birlikte ülkemize yeni know-how da kazandırmış olacağız. İlk etapta hipertansiyon tedavisine yönelik ürünün yerelleşme çalışmalarını gerçekleştireceğiz, ardından merkezi sinir sistemi ve diyabet ürünlerini üretmeye başlayacağız. İmza attığımız anlaşma uzun vadeli bir işbirliğinin başlangıcı olmanın yanı sıra Abdi İbrahim’in Türkiye ile birlikte Cezayir’deki üretim tesislerini de kapsayan ilk anlaşma olmasıyla da büyük önem taşıyor. Hem Türkiye’deki hem de Cezayir’deki üretim tesisimiz bu anlaşma kapsamında hizmet verecek. Üstün teknolojik donanımlı tesislerimiz, güçlü insan kaynağımız, bilgi birikimimiz ve Ar-Ge’ye yaptığımız yatırımla hükümetimizin başlattığı ilaçta yerelleşme uygulamasına desteğimizi sürdürmekten mutluluk duyuyoruz. Bu hamle Türkiye’nin ilaçta etkin bir oyuncu olma hedefine hizmet ediyor ve Abdi İbrahim olarak buna katkı sunmanın gururunu yaşıyoruz.”

“Abdi İbrahim ile yerelleşme işbirliğimiz, Türkiye’deki en büyük yatırımlardan birisi”
Boehringer Ingelheim Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Direktörüve İnsan Sağlığı İş Birimi Başkanı Mohammed Al-Tawil Abdi İbrahim ile gerçekleştirdikleri işbirliği için şu açıklamalarda bulundu: “Abdi İbrahim ile yerelleşme işbirliğimiz, Türkiye’deki operasyonlarımızı ilk kurduğumuz günden bu yana yaptığımız en büyük yatırımlardan birisidir. Hedefimiz diyabet, merkezi sinir sistemi hastalıkları ve kalp-damar hastalıklarına yönelik yenilikçi ilaçlarımızın her iki kutusundan birini yerli olarak üreterek kendi kendine yeterliliği artırmak ve yerli üretim kabiliyetlerini güçlendirerek ithalatı azaltmaktır. Türkiye’deki hastaları en kısa sürede yerli üretimle sağlanan yenilikçi tedavilere eriştirmeyi taahhüt ediyoruz ve bu proje ile yerel olarak üretilen ilaçlarla 700.000’den fazla hastaya hizmet sunacağız.”