SAĞLIKTA GÜVENLİ LİMAN; KATILIM SAĞLIK

0

Tüm dünyayı saran koronavirüs pandemisinin yaşandığı bu zor zamanlarda BES ve katılım sigortacılığı, sadece yatırımları ya da geleceği değil sağlığı da güvence altına alıyor. Katılım Emeklilik’in sağlıktaki markası Katılım Sağlık, kuruluşunun ardından kısa bir süre geçmesine rağmen bu zor zamanlarda sağlık kategorisinde özellikle faiz hassasiyeti olanlar için güvenli bir alternatif haline geldi.

Ayhan Sincek, Türkiye’nin ilk ve tek katılım esaslı özel sağlık sigortasını hayata geçirdiklerini belirterek, “Sağlık alanındaki ürünlerimize halkımızın gösterdiği ilgi karşısında yeni bir stratejik konumlandırmaya gittik ve portföyümüze Katılım Sağlık markamızı ekledik. Kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen Katılım Sağlık, pandemiyi hemen kapsam alanına alarak katılımcılarımızın sağlığını güvence altına almaya başladı” dedi.

Yenilikçi ürünlerle  hayatın her anı kapsam altında

Yenilikçi ürünler sayesinde hayatın her alanına hitap ettiklerini aktaran Sincek, “Hayat branşında Kredi Hayat, Kritik Hastalık, Kadınca Güven Kritik Hastalık, Eğitim Güvencesi ve Ticari hayat gibi sigorta ürünlerimizle güvence sağlarken, ferdi kaza branşında da halkımızın zor durumlardaki ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sağlık alanında esnek özellikleriyle farklılaşan Katılım Özel Sağlık Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası, Misafirim Güvende Yabancı Sağlık Sigortası gibi ürünlerimizi hayata geçirerek sağlıkta da faizsiz alternatif olabileceğini göstermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda sunduğumuz ürünlerimiz teveccühle karşılanıyor. Son iki yıldır umre ve hacca giden vatandaşlarımızı da biz sigortalıyoruz. Hayatın her anına dokunan ürünlerimizle hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Hayat, emeklilik ve sağlık branşlarında insanların ihtiyaç duyacağı tüm ürünleri katılım esaslı olarak sunuyoruz. Katılım esaslı ürünler olması da onları alanında benzersiz, eşsiz kılıyor” şeklinde konuştu.

Sağlık güvence altında olmalı

Sincek şöyle devam etti; “Salgın süreci gösterdi ki günlük akışımız, alışkanlıklarımız hiç beklenmedik şekilde bozulabiliyor. Evde kalarak kendimizi nasıl koruyorsak BES ve sigorta kapsamında kalarak da güvence altına girmeliyiz. Sağlığımızı da güvence altına almalıyız. Faizsiz BES ve katılım sigortacılığının öncü markası olarak yenilikçi ürünlerimizle sağlık alanında da büyümeyi sürdürüyoruz. Altıncı yılımızda hayat branşında 81 milyon TL, hayat dışı branşta 40 milyon TL prim üretimi gerçekleştirdik. Sağlıkta da 34 milyon TL’lik prim ürettik. Katılım sigortacılığı kapsamında 197 bin 386 bin sigorta sözleşmemiz var. Tüm işlemlerimizde faizsiz ve dünyada genel kabul görmüş katılım sigortacılığı prensipleri ile çalışıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm sigorta ve bireysel emeklilik branşlarında en önemli ilkemiz, bütün operasyon ve anlaşmalarımızda bu prensiplere gösterdiğimiz titizlik ön plana çıkıyor.”

Tamamlayıcı Sağlık’la SGK  anlaşmalı hastanelerde  fark ücreti ödenmiyor

Sağlık sigortalarının büyümesi ve derinleşmesine Katılım Sağlık ile katkı sağladıklarını aktaran Sincek şöyle devam etti, “Tam Katılım Tamamlayıcı Sağlık ile SGK’lı vatandaşlarımıza Türkiye’nin dört yanındaki 500’ün üzerinde anlaşmalı hastanede katılım payı ödemeden sağlık

hizmeti avantajı sunuyoruz. Tam Katılım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’yla isteyenler, yatarak ve ayakta tedavi seçeneklerinin her ikisini de tek poliçede alabilirken Gülümseten Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’yla da anlaşmalı özel hastanelerdeki yatarak tedavilerde fark ücreti güvence altına alınabiliyor.

Ayrıca Gülümseten Tamamlayıcı Sağlık ürünümüz diş hekimi muayenesi, diş röntgeni, diş taşı temizliği, vitalite kontrolü, teşhis ve tedavi planlaması gibi diş sağlığı konusunda da kapsamında büyük avantajlar barındırıyor.

Özel sağlıkta  esnek teminat seçeneği

Grup Sağlık ürünlerinde gruplara göre teminatlar üzerinde ekleme çıkarma yapılarak çeşitli ek avantajlar ve hizmetler kapsam dahiline alınabiliyor. Katılım Sağlık müşterilerine tüm hizmetlere ek Medline ve Moneta Sağlık hizmetleri de sunuluyor. Buna göre Medline ayrıcalığı ile acil ambulans ve tıbbi danışmanlık gibi hizmetlerden ek ücret ödemeden yararlanmak mümkün. Yurtdışı seyahat ürünü haricindeki tüm sağlık poliçelerinin kapsamında bulunanlar acil durumlarda bu hizmetlerden yararlanabiliyor. Moneta Sağlık’ın online doktor, online diyetisyen, online psikolog gibi hizmetlerinden ise grup sağlık poliçelerimiz kapsamındaki müşterilerimiz ek bir ücret ödemeden yararlanabiliyor.

En sık rastlanan  hastalıklara karşı güvence

Ayrıca kritik hastalıklara karşı kadın sağlığını korumaya çok önem veriyoruz ve Kadınca Güven Kritik Hastalık sigortamız ile kadın sağlığı için özel bir güvence sunuyoruz. Bu sigortayla kadınlara, kadın hastalıkları kapsamında sağlık sorunlarının tanı ve tedavi süreçleri için avantajlı bir fırsat öneriyoruz. Kadınca Güven Kritik Hastalık Sigortası kapsamında sigortalılar, yılda bir kere ek ücret ödemeden mamografi hizmetinden, diş sağlığı paketinden ve indirimli diyetisyen hizmetlerinden faydalanabiliyor.”

Hayat’tan BES’e  pek çok işlem online

Katılım Emeklilik’in bireysel emeklilik, sağlık ve hayat sigortaları başta olmak üzere pek çok ürünü ile yaşamın her alanını kapsadığını aktaran Ayhan Sincek; “Katılım Emeklilik olarak teknolojik alt yapımız her duruma hazır. Dijitalleşmeyi merkeze alan anlayışımızla geliştirdiğimiz Katılım Cep, İnternet Şube ve Çağrı Merkezi gibi alternatif kanallarımızla da pek çok işlem yapılabiliyor. ‘Katılım Cep’ adını verdiğimiz mobil şubemiz ile katılımcılar, tasarruflarını anlık görüntüleyebiliyor ve fon dağılım değişikliği, katkı payı değişikliği gibi pek çok işlemi telefonları üzerinden yapabilme rahatlığını yaşıyor. Web sitemizi ziyaret edenler, faizsiz sigortacılık ve BES konusunda merak ettikleri pek çok bilgiye ulaşabiliyor” şeklinde konuştu.