Nazlı Kılıç Özdemir, Astellas İlaç Türkiye Yönetim Ekibine katıldı

0

2018 yılından bu yana Astellas ailesinin bir parçası olan ve Ruhsatlandırma departmanına liderlik eden Nazlı Kılıç Özdemir, Astellas İlaç Türkiye Yönetim Ekibinin yeni üyesi oldu.

İlaç sektöründe 16 yılı aşkın bir süredir başarılı bir kariyeri olan Nazlı Kılıç Özdemir, daha önce uzun yıllar Boehringer Ingelheim’da ruhsatlandırma alanında görev aldı.

Özdemir, İstanbul Üniversitesinden yüksek lisans derecesine sahiptir.

 

 

Astellas Hakkında;

 Astellas İlaç, inovatif bilimi hastalar için değere dönüştürmek amacıyla sağlıkta değişimin ön saflarında yer alan küresel bir ilaç şirketidir.

Astellas, 1894 yılında kurulan Fujisawa ile 1923 yılında kurulan Yamanouchi şirketlerinin 2005 yılında birleşmesiyle kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Japonya’dadır ve dünya çapında 70’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Astellas Türkiye’de, faaliyete başladığı 2008 yılından bu yana kararlı bir şekilde büyümektedir. Dünya genelinde 16.000’den fazla çalışanı olan Astellas, Türkiye’de Onkoloji, İmmünoloji, Üroloji ve

Enfeksiyon Hastalıkları alanlarında tedavi seçenekleri sunmaktadır. Astellas, Türkiye’deki hastaların bu tedavi alanlarında yer alan tüm mevcut ve inovatif ürünlere erişim sağlamalarını amaçlamaktadır.

http://www.astellas.com.tr/