Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GenelGüncelHaberlerSGK Haberleri

Eczacıya İlaç Verip, Kazada Oğlunu Kaybetmesine Neden Olmakla Suçlanan Diğer Sanığa da Tahliye

Ankara’da eczacı Büşra Akdoğan’a gizlice nörolojik ilaç verip, trafik kazası yapmasına ve 4 yaşındaki oğlunun ölümüne neden oldukları suçlamasıyla yargılanan sanıklardan kalfa Süleyman Özçelik de tahliye edildi.

Kentte 20 Aralık 2020’de meydana gelen trafik kazasında yaralanan ve oğlu Ahmet Nazif Yıldız’ı kaybeden eczacı Büşra Akdoğan, yanında çalışan kalfa Süleyman Özçelik ile yardımcısı Muaz İslam Bozdoğan’ın yiyecek ve içeceklerine gizlice şizofreni tedavisinde kullanılan nörolojik ilaç kattıklarını, bu nedenle trafik kazası geçirdiğini iddia edip, şikayetçi oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma sonrası, Süleyman Özçelik ve Muaz İslam Bozdoğan hakkında iddianame düzenlendi.

2 SANIK İÇİN 3 SUÇTAN CEZA İSTEMİ

İddianamede; inceleme sonucu Süleyman Özçelik ile Muaz İslam Bozdoğan’ın usulsüz ilaç alım satımı yapıp, SGK’yı zarara uğratarak ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçunu da işledikleri, eczacıya gizlice ilaç vererek, kendileri üzerindeki denetim imkanını ortadan kaldırdıklarını ve bu sayede de 1 milyon 700 bin lira haksız menfaat temin ettikleri belirtildi. İddianamede ayrıca Özçelik ve Bozdoğan’ın bu 2 suçun yanı sıra Büşra Akdoğan’ın yiyecek ve içeceklerine kattıkları ilaç nedeniyle kaza yapmasına neden olarak, çocuğunun hayatını kaybetmesine sebebiyet verdikleri için ‘olası kastla çocuğu kasten öldürmek’ suçunu da işledikleri kaydedildi. İddianamede, Özçelik ve Bozdoğan’ın 3 suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve 13 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

TUTUKLU TEK SANIK DA TAHLİYE EDİLDİ

Ankara 24’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya; tutuklu sanık Süleyman Özçelik ile taraf avukatları katıldı. Tanıklar dinlendikten sonra mahkeme, Özçelik’in tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak, yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi. Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. Diğer sanık Muaz İslam Bozdoğan ise 22 Mart’ta görülen duruşmada tahliye edilmişti.

https://www.dha.com.tr/gundem/eczaciya-ilac-verip-kazada-oglunu-kaybetmesine-neden-olmakla-suclanan-diger-saniga-da-tahliye-2280085

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu