Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Ecz. Vecihi Özerdemli - Eczacının PusulasıGenelGüncelYazarlar

ECZACILIK AKADEMİSİ

Değerli Meslektaşlarım,

Bu ayki yazımda TEB Eczacılık Akademisi’nden bahsetmek istiyorum. Akademi, çok iyi niyetle kurulmuş olup bir ihtiyacı karşılamayı amaçlamıştır; ancak ne yazık ki kuruluş döneminden sonra pek etkinlik düzenlememiş
gibi görünüyor. İnternet araştırmalarımda, eğitim programları ve bilim ödüllerine ek olarak herhangi bir
etkinlik bulamadım.

Yaşadığımız dönemde, özellikle eczanesinde çalışan meslektaşlarımız için değerli verileri depolayıp paylaşan bir merkez olması büyük bir ihtiyaçtır. Bu, eczacılık mesleğinin eczanelerde icrası konusunda yeni tanımlamaların ve meslek standartlarının uygulanmasının özellikle birinci basamak sağlık hizmetleri için elzem olduğu bir dönemde yol gösterici bir nitelikte olabilirdi.

Akademimizin, eczanelerimizde mesleğin icrasında özellikle ilaçların özgün klinik çalışmaları için bir bilgi kaynağı olarak bilimsel bir yayını olması, danışmanlık hizmetimizde büyük değer taşırdı. Bugün ülkemizde sağlık alanında çalışan profesyonellerin, ilaç firmalarının yaptığı çalışmalar dışında değerlendirebilecekleri özgün klinik çalışmaları içeren bir yayını bulunmamaktadır. İşte Akademi, bu boşluğu bir bilimsel yayın ile doldurabilir.

Bunun yanı sıra, mesleğimizin dünyadaki gelişmeleri ve ilaçların yeni serüvenleri konusunda bilgilendirme
yapabilir; böylece eczacılarımız geniş çapta bilgi sahibi olabilir ve dünya ile tümleşebilir. Bu, meslek odalarımızın çalışmalarına olumlu bir şekilde yansıyacak ve mesleki olarak daha işlevsel çalışmalar içinde olacaklardır.

Sınırlar içinde sıkışmış kapalı bir dünyada, eczacılık mesleğini tanımlamak ve iş yapma becerimizi geliştirmek imkansızdır. Akademimizin yapabileceği işler için birçok konu bulabiliriz, çünkü ihtiyaçlarımız zamanın hızı ile birlikte günlük rutin işler içinde daha da artmaktadır.

Sağlık alanında düzgün bir gelişme çizgisinde ilerlemek istiyorsak, bilgi platformlarımıza gerekli desteği sağlamamız gerekmektedir. Sağlık, bilgi ile gelişir ve toplumu geliştirir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu