ASTELLAS İLAÇ TÜRKİYE’DE ÖNEMLİ ATAMALAR

0

Hastaların geleceğini değiştiren ve “karşılanmamış ihtiyaçlara yönelik” ilaçlar üretmeye odaklanan Astellas İlaç’ın yönetim ekibinde önemli atamalar gerçekleşti. Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü Ayçın Oğuz, Satış Direktörü olarak atanırken; Nilay Süoğlu Astellas İlaç Türkiye’nin yeni Pazarlama Direktörü oldu. Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak görev yapan Sanem Karan Duran, Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne terfi ederken; Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanına liderlik eden Ayşe Bozkurt Özgüven, yönetim ekibine katılarak Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü oldu.

Ayçın Oğuz, Astellas İlaç Türkiye’nin Satış Direktörlüğüne atandı

2016 yılından beri Astellas İlaç Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak pazarlama, kongre ve etkinlik ekiplerinin liderliğini başarıyla yürüten Ayçın Oğuz, Satış Direktörlüğü görevine atandı.

1999 yılında İlaç Tanıtım Uzmanı olarak sektöre başlayan Oğuz, bugüne kadar Sanofi, Nobel İlaç ve Thea Pharma gibi çok uluslu ve jenerik firmalarda geniş bir terapötik alan skalasında, farklı yaşam eğrilerinde markaları ve ekipleri yönetti.

İTÜ Kimya Mühendisliğinden mezun olan Oğuz, Boğaziçi Üniversitesi ve INSEAD’dan çeşitli sertifikalar almıştır.

Astellas İlaç Türkiye’nin Pazarlama Direktörü, Nilay Süoğlu oldu

İlaç sektöründe başarılı bir geçmişe ve deneyime sahip olan Nilay Süoğlu, Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü oldu.

15 yılı aşkın profesyonel kariyeri boyunca Süoğlu, Pfizer, Novartis ve Abdi İbrahim gibi ilaç firmalarında farklı rollerde artan sorumluluklarla çalıştı ve derin bir deneyim kazandı. Süoğlu son olarak, Pfizer şirketinde onkoloji portföyünden sorumlu Pazarlama Mükemmelliği Lideri ve Türkiye’deki onkoloji biyobenzer ürünlerden sorumlu Biyobenzer Ürünler Lideri olarak görev yaptı.

Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Süoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA derecesine sahiptir. London School of Economics, Solvay Business School, Sabancı Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nde pazarlama, iş yönetimi ve liderlik üzerine çeşitli sertifika programlarına katılmıştır. Buna ek olarak, sertifikalı bir koçtur.

Sanem Karan Duran, Etik ve Uyum Direktörlüğüne terfi etti

2016 yılından bu yana Astellas İlaç Türkiye’de Medikal Departman – Farmakovijilans Bölümünde Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak görev yapan Sanem Karan Duran, Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne terfi etti.

15 yılı aşkın ilaç endüstrisi deneyimine sahip olan Duran, daha önce Sağlık Bakanlığında Farmakovijilans Uzmanı olarak görev aldı ve T.C. Sağlık Bakanlığı Müfettişliği yaptı. Duran bu görevlerin ardından kariyerine, Eczacıbaşı ve Lundbeck gibi ilaç şirketlerinde devam etti.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olan Sanem Karan Duran, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde yüksek lisans derecesine sahiptir.

 

Ayşe Bozkurt Özgüven, Astellas İlaç Türkiye Yönetim Ekibine katıldı

 2011 yılından bu yana Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanına liderlik eden Ayşe Bozkurt Özgüven, Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü olarak atanarak Astellas İlaç Türkiye Yönetim Ekibinin yeni üyesi oldu.

İlaç sektöründe 15 yıllık başarılı bir kariyeri olan Ayşe Bozkurt Özgüven, daha önce Abdi İbrahim ve Baxter gibi ilaç şirketlerinde farklı görevler yaptı.

İTÜ Kimya Mühendisliği ve Gıda Mühendisliğinden mezun olan Özgüven, Marmara Üniversitesinde Farmasötik Kimya ve Sağlık Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.