Ankara Eczacı Odası Gençlik Komisyonu ve Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’dan Anlamlı İş Birliği

0

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, Ankara Eczacı Odası Gençlik Komisyonu’na destek vererek eczacılık mesleğinin önemi ve sağlık sektöründeki yeri konusunda küçük yaşlardaki çocuklarda farkındalık yaratmak amacıyla hazırladıkları boyama kitabında, eczacılık mesleğine duyulan ilgiyi ve güveni arttıracak eğitici ve eğlendirici görsellere yer verdi. Ankara ve özellikle deprem nedeniyle zor günler geçiren İzmir’deki miniklere moral vermeyi de hedefleyen projede 20.000 ücretsiz boyama kitabı eczanelerde dağıtılacak.

Dünyayı yaşanılır bir hâle getirmenin en iyi yolunun çocukları mutlu etmekten geçtiği düşüncesiyle harekete geçen Ankara Eczacı Odası Gençlik Komisyonu ve Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, eczacılık mesleğini miniklere eğlendirici oyunlar ile tanıtmaya yönelik bir boyama kitabı hazırladı. Eczacıbaşı’nın vitamin, mineral ve gıda takviyesi markası Dynavit Pediatri grubunun desteği ile hazırlanan boyama kitabında, eczacılık mesleğine duyulan ilgiyi ve güveni arttıracak eğitici ve eğlendirici görsellere de yer verildi.

Eczacılık mesleğinin önemi ve sağlık sektöründeki yerini, küçük yaşlarda aşılamanın öneminin farkında olarak yürütülen bu projede 20.000 adet boyama kitabının 10.000 tanesi İzmir’de, 10.000 tanesi de Ankara’da halkın en yakın sağlık danışmanı olan eczaneler tarafından ücretsiz olarak miniklere ulaştırılacak. Proje ile miniklere eczacılık sektörü ile ilgili eğlenceli bilgiler paylaşmanın yanında, geçtiğimiz aylarda yaşanan İzmir Depremi sonrası miniklerimize moral olmak da hedefleniyor.