ALTIN HAVAN 10 YAŞINDA

0

10 YIL

İlaç ve eczacılık sektörü Altın Havan Başarı Ödülleri Töreni’nin bu yıl 10.’sunu gerçekleştirdik. Gururluyuz, sevinçliyiz. Çünkü bu 10 yılda Altın Havan önemli bir marka oldu. Çünkü bu 10 yılda tamamen Eczacı Dergisi çalışanlarınca amatörce organize ettiğimiz bu tören her yıl üzerine koyarak başarısını artırdı.

Her konuda olduğu gibi ilaç ve eczacılık sektöründe de başarılı olanlar başkaları tarafından aşağıya çekilmek istenmektedir. Halbuki beğenmedikleri bir konu var ise onu yok etmenin tek yolunun ondan daha iyisini yapmak olduğunu artık öğrenseler iyi olur.

Bu 10 yıl içinde 200 Altın Havan sahiplerine gitti. Altın Havan 10 yıl içinde bir marka haline geldi. Herkesin konuştuğu,beklediği bir organizasyon haline geldi.Çünkü bu ödülü alanlar ödülleri sahip çıktılar. Ödülleri yüceltenler o ödülleri kazananlardır. Ben bu 10 yıl içinde ödül alan tüm kurum ve kişileri tekrar kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Aynı zamanda başta Jüri Başkanımız Ecz. Mehmet Domaç’a ve 10 yıl içinde görev yapmış toplam 28 Jüri Üyemize de şükranlarımı sunarım.Geçtiğimiz yıl organizasyonumuza destek veren ve sonrasında vefat eden Günay Restoranlarının eski sahibi GünayTuncel’e de rahmet dilerim.

YETER ARTIK

Eczacılık fakültelerinde sayı 50’yi geçti. Ülkemizde eczane açığı yok. Her yıl binlerce eczacı mezun olacak. Yeni mezun eczacı eczanelerde yardımcı eczacı olarak çalışabilecek ama…

Yeni mezun eczacı için farklı alanlardada iş imkanları var ama…

Her eczacılık fakültesine giren ve mezuniyetini bekleyen eczacı öncelikle eczane açmak isteyecektir. Daha önce açanların kazanılmış haklarının yanı sıra bu yeni mezunların böyle bir hakkı olmayacak.Ne kadar adil?Türk Eczacıları Birliği’nin görüşü alınmadan eczacılık fakültesi açılmasına izin vermek ne kadar doğru?Fakülteler artık açılmış. Açılanı kapatmak mümkün mü bilemiyorum. Bu duruma çözüm bulmak lazım. TEB bu mesleğin çatısıdır. Mesleği koruyucu adımlar atacaklarına inanıyorum.Önerim TEB Akademi acilen fakülteleri kategorize etmelidir. Bana göre tabii…

Sevgi ve Saygılarımla,